Wietnam Południowy i Kambodża

Wietnam Południowy i Kambodża

Wietnam Południowy i Kambodża

Naszą kolejną jesienną destynacją były Wietnam Południowy oraz sąsiadująca z nim Kambodża! Sezon turystyczny w regionie Azji Południowo-Wschodniej rozpoczyna się na początku listopada i trwa aż do końca kwietnia.

Naszym celem był Ho Chi Minh, czyli Sajgon (ok. 9 milionów mieszkańców oraz 6 milionów skuterów). Obserwowanie szalonego ruchu ulicznego to nie lada atrakcja. Ale jeszcze ciekawsze są Tunele Cu Chi, budowane przez Wietkong w trakcie wojny wietnamskiej, czy delta Mekongu z niezliczonymi kanałami, wokół których uprawiane na szeroką skalę są orzechy kokosowe.

Drugim ważnym punktem naszego programu była wizyta w okolicach Siem Reap w Kambodży. W jego okolicy warto zobaczyć „wioskę na wodzie” Kampong Khleang, gdzie późną jesienią woda utrzymuje się na najwyższym poziomie i jest wykorzystywana zarówno jako drogi wodne, jak i miejsce do prania ubrań i kąpieli.

Najsłynniejszą atrakcją Kambodży jest niewątpliwie symbol kraju – Angkor Wat. To niezwykłe skupisko świątyń, wśród których zobaczyć można również Ta Phrom – rozpromowany w filmie Lara Croft: Tomb Rider. Tu dżungla powoli wraca na swoje miejsce, przerastając potężnymi korzeniami zabytkowe mury. Najprzyjemniej pomiędzy świątyniami jest oczywiście podróżować tuk tukami

Odpoczynek w luksusowym hotelu nad Morzem Południowo-Chińskim był idealnym podsumowaniem tego tygodniowego wyjazdu!

Wyślij do nas zapytanie

Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.
Zorganizuj z nami swoją wymarzoną imprezę !

Wyślij zapytanie

Wiadomość została wysłana