Zanzibar

Zanzibar

Zanzibar - raj na wyciągnięcie ręki

TANZANIA, a konkretnie wyspa ZANZIBAR to jest miejsce w które warto pojechać późną jesienią. Archipelag Zanzibaru znajduje się na półkuli południowej, 6° poniżej równika, niecałe 40 km od kontynentalnej Tanganiki z którą tworzy Zjednoczoną Republikę Tanzanii. Ocean Indyjski, fenomenalny zapach przypraw i owoców, malownicze krajobrazy oraz delikatny jak puder piasek… warto żyć dla takich chwil.

Na miejscu czas spędziliśmy bardzo aktywnie. Już drugiego dnia pobytu na wyspie wybraliśmy się do PARKU NARODOWEGO JOZANI z niesamowitymi, endemicznymi małpami Red Colobus. Obiad w unikalnej restauracji THE ROCK zbudowanej na niewielkiej wyspie koralowej na dłuuugo pozostanie w pamięci uczestników. Ciekawe plantacje przypraw pozwoliły na zakup „praktycznych pamiątek”. PRISON ISLAND ze wspaniałymi żółwiami osiągającymi wagę 400 kg i dożywającymi 250 lat są największa atrakcją wyspy. Sesja zdjęciowa nie miała końca… STONE TOWN (Kamienne Miasto) to istny labirynt uliczek z lokalnymi sklepikami, placykami oraz okazałymi domami wybudowanymi z koralowca. Miasto należy to do atrakcji MUST SEE.

Uwieńczeniem naszej przygody był udział w BLUE SAFARI – rejs tradycyjnymi łodziami DHOW w kierunku zatoki Menai. Przystanki na licznych bezludnych wyspach w otoczeniu błękitnego oceanu i szumu fal pozwoliły na relaks i odpoczynek. Oczywiście użycie ABC (maska, rurka, płetwy) było koniecznością.

Niesamowita przygoda pozwoliła naładować akumulatory… Z grupą niesamowitych uczestników planujemy już kolejne eskapady… Tanzania kontynentalna z Ugandą kuszą…

Wyślij do nas zapytanie

Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.
Zorganizuj z nami swoją wymarzoną imprezę !

Wyślij zapytanie

Wiadomość została wysłana